Občianske združenie Nové Tatry je za samostatnosť Tatranskej Lomnice

30.08.2006 Poprad

Tatranská Lomnica 30. augusta (TASR) - Za samostatnosť Tatranskej Lomnice, ktorá je najväčšou tatranskou osadou sa dnes vyslovil predseda občianskeho združen...
Tatranská Lomnica 30. augusta (TASR) - Za samostatnosť Tatranskej Lomnice, ktorá je najväčšou tatranskou osadou sa dnes vyslovil predseda občianskeho združenia Nové Tatry Miloš Imriščák.

\"Chceme iniciovať samostatnosť Tatranskej Lomnice, aby mala vlastnú správu, vlastného starostu, vlastných výkonných ľudí, aby bolo prerozdeľovanie finančných prostriedkov transparentné, aby sme dosiahli rýchly adekvátny rozvoj, \" odpovedal na otázku TASR Imriščák.
Tatranská Lomnica má podľa neho vlastné katastrálne územie, najväčší počet obyvateľov, najvyšší počet turistov, ktorí navštevujú Vysoké Tatry, a teda si zaslúži mať vlastné usporiadanie. Jej súčasné zastúpenie v mestskom parlamente, kde má troch poslancov, kým Smokovec šiestich, označil za nedostatočné.
\"Územie Vysokých Tatier je príliš rozsiahle na to, aby sa dalo riadiť z jedného centra. Ak budú mať obce vlastnú správu, budú si problémy riešiť lepšie a aktuálnejšie, \" konštatoval Imriščák. Na otázku, či myšlienku osamostatnenia sa Tatranskej Lomnice chcú pertraktovať ešte pred komunálnymi voľbami, odpovedal, že \"momentálne sme v štádiu, keď to riešime\".
Myšlienka osamostatnenia sa Tatranskej Lomnice nie je nová. Ako konštatoval viceprimátor mesta Vysoké Tatry Igor Plučinský, ktorý je súčasne jedným z poslancov za Tatranskú Lomnicu, v minulosti už prebehla petícia, ktorá však bola neúspešná. Ak by súčasné iniciatívy boli v súlade so zákonom a vôľou občanov, nevylúčil, že sa nimi budú zaoberať. Ako zdôraznil, zatiaľ má iba veľmi málo informácií na to, aby sa mohol k otázke kvalifikovane vyjadriť.
 

Vyberte región