Miloslav Vlček: Nevidel som žiadne pkroblémy, o ktorých sa dozvedám z médií

21.09.2006 Poprad

Vysoké Tatry 21. septembra (TASR) - Návštevou Vysokých Tatier ukončil tretí deň pobytu na Slovensku predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky...
Vysoké Tatry 21. septembra (TASR) - Návštevou Vysokých Tatier ukončil tretí deň pobytu na Slovensku predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Miloslav Vlček.

V sprievode predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Pavla Pašku si prezrel kalamitou postihnuté slovenské veľhory aj z výšky Lomnického štítu a zaujímal sa o spôsob obnovy, na ktorom významne participovala ČR. Bezprostredne po kalamite v novembri 2004 tam rozbehli zbierku na pomoc Tatrám, pričom na účte sa zozbieralo 29 miliónov českých korún, z čoho najviac päť miliónov venovalo hlavné mesto Praha.
Ako konštatoval Vlček na záverečnej tlačovej besede, prvá cesta po jeho zvolení viedla práve na Slovensko, kde navštívil hlavné mesto, ale aj Štúrovo a Vysoké Tatry. \"Z masovokomunikačných prostriedkov sa dozvedám, že údajne tu vzniká nejaký slovensko-maďarský problém, tak sme sa boli pozrieť v Štúrove. Ja som nevidel žiadne problémy, o ktorých sa dozvedám z médií. Bol som o tom informovaný aj predsedom NR SR, že táto záležitosť je viac-menej nafukovaná v médiách\".
Kalamitou postihnuté Tatry zapôsobili na predsedu Poslaneckej snemovne hrozivo, hoci od novembra 2004 sa mnoho už zmenilo. Ako povedal, obnova bude trvať niekoľko generácií než budú Tatry také, na aké sme boli zvyknutí. Urýchliť tento proces by mohla zmena postoja niektorých ochrancov prírody. \"Podobné skúsenosti máme aj v ČR, kde práve ochrancovia prírody zastavujú výstavbu diaľnic. Musíme sa zamyslieť nad tým, či prijaté zákony sú dobré, \" uviedol na margo aktuálnych problémov Tatier. Pre TASR dodal, že treba odstrániť legislatívne paradoxy, keď existujúce zákony pôsobia často protichodne.
 

Vyberte región