Centrum Starej Ľubovne patrí odo dneška do nedele XV. Ľubovnianskemu jarmoku

22.09.2006 Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa 22. septembra (TASR) - Centrum Starej Ľubovne patrí odo dneška do nedele XV. Ľubovnianskemu jarmoku. Dopravu z mesta presmerovali a ulice zapln...
Stará Ľubovňa 22. septembra (TASR) - Centrum Starej Ľubovne patrí odo dneška do nedele XV. Ľubovnianskemu jarmoku. Dopravu z mesta presmerovali a ulice zaplnili stánky s odevmi, domácimi potrebami, hračkami, sladkosťami či občerstvením.

Ponukou tovarov, ale najmä atmosférou môže Ľubovniansky jarmok smelo konkurovať podobným podujatiam s omnoho dlhšou tradíciou. Cieľom organizátorov bolo návštevníkov upútať a predstaviť im aj zaujímavosti mesta a novinky, ktorými obohatili tohtoročnú letnú turistickú sezónu. Sú to napríklad Dom ľubovnianskeho mešťana či historický tábor v podhradí.
Súčasťou jarmoku je pestrý zábavný a športový program, ktorého prológom bol štvrtkový tzv. banánový beh školákov. Dnes program pokračoval sprievodom hostí a rôznymi súťažami. Pripravené sú vystúpenia dychovej hudby Ľubovnianka, folklórnych súborov a skupín, domácich i zahraničných spevákov a tanečníkov.
Popoludní odštartujú v priestoroch Ľubovnianskeho hradu II. ročník šachového turnaja grófa Jána Zámoyského, posledného šľachtického majiteľa hradu.
Program XV. Ľubovnianskeho jarmoku vyvrcholí v nedeľu Hubertovskými slávnosťami v skanzene ľudovej architektúry pod hradom. Návštevníci si budú môcť pozrieť tamojšiu hájovňu, výstavu poľovníckych trofejí či ukážky vo vábení jeleňa a srnca.
 

Vyberte región