Dnes má meniny Maximilián

12.10.2006 Celý región

Mužské meno Maximilián má latinský pôvod a v preklade znamená \"najväčší, významný\". S nositeľmi tohto mena sa na Slovensku nestretávame často a oslovujeme ic...
Mužské meno Maximilián má latinský pôvod a v preklade znamená \"najväčší, významný\". S nositeľmi tohto mena sa na Slovensku nestretávame často a oslovujeme ich Max, Maxík, Maxo, Maximiliánko.

Väčšinou Maximiliánovia, ktorí majú meniny 12. októbra, pôsobia pokojne a takí sú aj v skutočnosti. Dosť dlho premýšľajú, kým sa pustia do nejakej činnosti a trpezlivosť je ich silnou stránkou. Priťahuje ich štúdium jazykov. Môžu byť preto napríklad zdatnými prekladateľmi alebo tlmočníkmi. Povolanie, ktoré si vyberú, vykonávajú s maximálnym nasadením. Veľakrát váhajú a nechcú sa celkom zaväzovať. Správajú sa niekedy odmerane. Ich životaschopnosť a zdravie sú priemerné. V strave by si mali dopriať aj zeleninové šaláty, jablká a citrusové plody. Maximiliánov ovplyvňuje planéta Slnko. Ich šťastné farby sú oranžová a hnedá. Ochranné rastliny mak, nechtík a rumanček, ochranné kamene kryštál, granát a ónyx.
(TASR)
 

Vyberte región