Kuzminová a Žampa uviedli do života knihu o ZOH v Soči

11.04.2014 Bratislava

Bratislava 11. apríla (TASR) - Biatlonistka Anastasia Kuzminová a lyžiar Adam Žampa v piatok slávnostne pokrstili knihu Soči 2014. Oficiálna publikácia Slovenského olympijského výboru (SOV) je v poradí šiesta zimná a celkovo dvanásta slovenská olympijská pamätnica. Na 152 stranách zachytáva najemotívnejšie chvíle februárových zimných olympijských hier v Soči, ponúka príbehy slovenských športovcov, ale aj najväčších svetových hviezd či kompletný výsledkový sumár. Knihu dopĺňa bohatý obrazový materiál, vrátane fotografií zo servisu TASR.

"SOV sa od svojho vzniku tradične snaží vydávať olympijské pamätnice, doteraz sa to podarilo po každej olympiáde," uviedol na krste zodpovedný redaktor a manažér mediálnej komunikácie SOV Ľubomír Souček. Vzápätí priznal, že s výsledkom je spokojný, aj keď nie o každej téme sa písalo ľahko.

"Ťažko povedať, či sa táto kniha rodila ťažko alebo ľahko. Skôr by som povedal, že štandardne. Samozrejme, s niektorými témami bolo viac roboty, s niektorými menej. Určite sa ľahko písalo o biatlone, zaujímavé bolo písať aj o zjazdovom lyžovaní. Naopak, ťažké to bolo v častiach o slovenskom hokeji, pretože nenaplnil očakávania. Ale ako to vždy býva, o úspechoch sa vždy píše ľahšie ako o neúspechoch."

Snehom a ľadom

Krstní rodičia Kuzminová a Žampa uviedli knihu do života, ako inak, snehom a ľadom. "Je pravda, že keby nebolo Nastinho úspechu, možno by nebolo ani tej titulnej strany so zlatou medailou. No myslím si, že každý slovenský športovec vydal na olympiáde zo seba maximum a reprezentoval krajinu najlepšie ako sa dalo," uviedol Žampa.

Dvojnásobná olympijská víťazka Kuzminová priznala, že raz sa možno na pultoch kníhkupectiev objaví aj jej vlastná biografia. "Nie je to mojím cieľom, ale možno po ukončení športovej kariéry, napíšem knihu len o sebe, aby ľudia videli, aká dlhá a ťažká je cesta za úspechom."
 

Vyberte región