Členská základňa RÚZ sa rozšírila o a. s. Mecom Humenné

27.10.2006 Humenné

Bratislava 27. októbra (TASR) - Členská základňa zamestnávateľskej organizácie na Slovensku Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) sa uplynulý týždeň rozšír...
Bratislava 27. októbra (TASR) - Členská základňa zamestnávateľskej organizácie na Slovensku Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) sa uplynulý týždeň rozšírila o ďalšieho individuálneho člena – potravinársky agrokombinát Mecom, a. s. , Humenné.

Tajomník RÚZ Martin Hošták upozornil, že do RÚZ nedávno vstúpili aj Slovenská banková asociácia, Slovenská lekárska únia špecialistov a Slovenská asociácia malých podnikov. V súčasnosti RÚZ tvorí 23 zväzov a 9 individuálnych členov, zamestnávajúcich viac ako 310 000 zamestnancov. Združuje vyše 1 300 podnikateľských subjektov, pokrývajúcich všetky segmenty hospodárstva. RÚZ zastrešuje subjekty od najmenších až po najväčších zamestnávateľov na Slovensku, napríklad U. S. Steel Košice, Volkswagen, Slovnaft, Siemens, COOP, Tesco, Hornonitrianske bane, železničné spoločnosti, telekomunikačných pevných aj mobilných operátorov a banky. Podnikateľské subjekty združené v RÚZ produkujú viac než tri štvrtiny hrubého domáceho produktu (HDP) SR a ich podiel na exporte Slovenska predstavuje 80 %.
 

Vyberte región