Dánsky investor Knudsen Plast vytvorí vo Vranove 200 nových pracovných miest

30.10.2006 Celý región

Vranov nad Topľou 30. októbra (TASR) - Dovedna 200 nových pracovných miest vytvorí v priebehu dvoch rokov vo Vranove nad Topľou dánsky investor Knudsen Plast.
Spoločnosť, ktorá vyrába plastové komponenty pre medicínsky sektor, plánuje začať s výrobou vo februári budúceho roka. \"Slovenská agentúra pre rozvoj investícii a obchodu úspešne ukončila prácu na projekte spomínaného investora, \" uviedla dnes pre TASR hovorkyňa SARIO Soňa Junasová. Dodala, že v tomto časovom horizonte spoločnosť plánuje preinvestovať zhruba 3 milióny EUR, v prepočte 109,13 milióna SKK.
\"Pre Slovensko sme sa rozhodli z dôvodu vhodného podnikateľského prostredia a vďaka SARIO. Agentúra nám uľahčila celý proces a poskytla služby na takej úrovni, s akou sme sa nestretli v Poľsku ani Maďarsku. Vranov sme si vybrali jednak vďaka blízkosti nášho kľúčového klienta - spoločnosti Unomedical v Michalovciach, ale aj pre vhodné výrobné priestory, \" povedal prezident spoločnosti Christian Overland.
Knudsen Plast momentálne hľadá vhodných ľudí na rôzne pracovné pozície. Mali by byť technicky zdatní a musia ovládať komunikáciu v anglickom jazyku. Dánsky investor bude využívať výrobné priestory v areáli bývalej Slovenky vo Vranove nad Topľou.
(1 EUR = 36,375 SKK)
 

Vyberte región