HZD ohlásilo podporu nezávislému kandidátovi za primátora Prešova Benčovi

27.11.2006 Prešov

Prešov 27. novembra (TASR) - Nezávislému kandidátovi za primátora a súčasnému mužovi č. 1 v prešovskej samospráve Milanovi Benčovi ohlásilo dnes podporu Hnut...
Prešov 27. novembra (TASR) - Nezávislému kandidátovi za primátora a súčasnému mužovi č. 1 v prešovskej samospráve Milanovi Benčovi ohlásilo dnes podporu Hnutie za demokraciu (HZD). Jeho podpredseda a predseda krajskej rady HZD v Prešove Adrián Kromka pred novinármi vyhlásil, že to znamená logické vyústenie spolupráce HZD a Benča.

Ide o prvú verejne oznámenú doplnenú podporu pre niektorého z deviatich uchádzačov o kreslo primátora Prešova po podaní kandidačných listín. Zatiaľ sa ani žiaden z nich nevzdal svojej kandidatúry v prospech druhej osoby. Z relevantných politických strán v Prešove tak svoju podporu niektorému z nich nevyjadrila už len KSS.
Benča pred štyrmi rokmi ako člena SDĽ podporovali okrem HZD ešte HZDS, Sociálnodemokratická alternatíva, SNS a Regionálna demokratická hromada - Východ.
Kromka povedal, že so svojím rozhodnutím prichádzajú v pravý čas, v deň Benčových menín. Už inštruovali miestnych funkcionárov, členskú základňu i sympatizantov HZD, aby volili Benča. \"Podľa nás je to slušný, čestný a zodpovedný človek, \" povedal.
Benč v reakcii uviedol, že štvrťročne sa počas svojho terajšieho volebného obdobia stretával s predstaviteľmi HZD a skladal im účty zo svojej práce. \"HZD je strana prezidenta Gašparoviča, netreba ju vynechávať, \" dodal.
HZD v Prešove sa uchádza samostatnou kandidátnou listinou o priazeň voličov pri voľbe poslancov do 31-členného zastupiteľského zboru. Nominovalo dovedna 14 osôb, z toho štyri ženy.
 

Vyberte región