Lyžiarsku sezónu na Chopku otvorili Michal Martikán a Adam Žampa

05.12.2014 Liptovský Mikuláš

Demänovská Dolina 5. decembra (TASR) – Ozdobením a rozsvietením vianočného stromčeka vo vrcholovej stanici lanoviek na Chopku vo výške 2024 m n. m. otvorili dnes predpoludním novú lyžiarsku sezónu spolu so zástupcami oblastných organizácií cestovného ruchu susediacich regiónov Liptova a Horehronia aj dve významné slovenské športové osobnosti, Michal Martikán a Adam Žampa.

"Precestoval som celý svet, no Liptov je pre mňa ten najkrajší kút. Tu som sa narodil, tu stále žijem. Bol som už v mnohých lyžiarskych strediskách v rôznych krajinách, preto si trúfam bez akýchkoľvek pochybností tvrdiť, že Jasná s čoraz dokonalejšími doplnkovými službami a skvelými možnosťami regenerácie patrí jednoznačne medzi najlepšie," uviedol pre TASR dvojnásobný olympijský šampión vo vodnom slalome.Príležitosť zatrénovať si využil najlepší slovenský lyžiar. "V zahraničí sa rušia preteky, preto som veľmi rád za neustále sa zlepšujúce podmienky doma v Tatrách. Dúfam, že začínajúca sezóna sa vydarí úplne všetkým milovníkom zjazdového lyžovania a bude nás na Slovensku stále viac a viac," zdôraznil Žampa s tým, že sa už nevie dočkať obnovenia slávnej tradície pretekov svetového pohára v Jasnej.

"Chopok bol dnes dejiskom celoslovenskej premiéry novej lyžiarskej sezóny. Jasná si tento primát určite zaslúži, lebo nikdy nespí a stále sa rozvíja. Do našich tatranských stredísk sme v posledných rokoch investovali takmer 200 miliónov eur, aby spĺňali a prekonávali všetky očakávania návštevníkov," pripomenula hovorkyňa prevádzkujúcej spoločnosti Tatry mountain resorts Zuzana Fabianová.
 

Vyberte región