Paulína Fialková zlatá v šprinte

27.01.2015 Celý región

Osrblie 27. januára (TASR) - Zlatý šprint slovenskej biatlonistky Paulíny Fialkovej ozdobil Osrblie na SZU v utorňajšom popoludní. Zvíťazila s jasným náskokom 29,5 sekundy pred Ruskou Jevgenijou Pavlovovou a 34,9 sekundy ju delilo od Češky Jitky Landovej.

Biatlonistiek sa na šprintérskej 7,5 km trati nazbieralo rovných 50, no len niektoré mohli pomýšľať na medaily, favorizovali sa najmä prvé tri z nedeľných vytrvalostných pretekov, a teda aj slovenská biatlonistka Paulína Fialková, a dve české reprezentatky Jitka Landová a Eva Puskarčíková.

Ešte v nedeľu obe Češky Landová a Puskarčíková prispeli k 2. miestu štafety v 6. kole SP v Anterselve a aj v Osrblí sa čakalo, že budú siahať na medaily. Najmä Puskarčíkovú sprevádzala výborná forma, otázne bolo, ako si poradí s dosť silným vetrom na strelnici. Slovenský biatlon mal taktiež veľký tromf v rukách, Paulína Fialková po bronze vo vytrvalostných pretekoch dostala chuť na ďalšie medailové prieniky. Na trať vybehla so štartovným číslom šesť ako prvá z pätice Sloveniek a na prvých terčoch sa naladila perfektne. 'Ležku' zastrieľala bez sebamenšieho výkyvu a vytvorila si pozíciu na medailový útok. Vzápätí ju napodobnila aj Alžbeta Majdišová, bežecky o niečo pomalšia, v presnosti streľby navlas rovnaká. Pred 'stojkou' bolo zrejmé, že ak ju Fialková primerane zvládne, opäť sa ocitne na medailovom stupni. V hľadisku odsledovala jej úsilie aj dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová a zatlieskala opäť stopercentnej muške i zlatej atmosfére, aká sa rozšírila nad areálom.

"Po bronze vo vytrvalostných pretekoch som vyhlásila, že mám chuť na ďalšiu medailu, musela som to splniť," povedal s úsmevom Paulína Fialková, ktorá pre slovenský biatlon vybojovala v histórii už 18. vzácny kov na SZU. "Inak sa mi nešlo zle, v treťom kole som trochu cítila únavu, pretože zdravotne som na tom dosť zle. Streľba ma podržala, bola stopercentná, a nestáva sa to u mňa často. Dúfam, že zdravie ma už bude poslúchať viac, trápi ma teraz kašeľ, no aj s ním môžem pretekať. Najviac obáv som mala z Češiek, preto ma teší, že na domácich tratiach s nimi môžem držať krok."

Výsledky
šprint žien na 7,5 km: 1. Paulína Fialková (SR) 20:20,8 (0 tr. okr.), 2. Jevgenija Pavlovová (Rus.) +29,5 (0), 3. Jitka Landová 34,9 (1), 4. Eva Puskarčíková (obe ČR) 51,4 (2), 5. Galina Višnevská 57,5 (0), 6. Anna Kistanovová (obe Kaz.) 1:13,6 (0), ...25. Lucia Šimová 3:04,1 (2), 27. Alžbeta Majdišová 3:10,1 (2), 30. Janka Maráková 3:16,1 (2), 31. Andrea Hôrčíková (všetky SR) 3:24,2 (3)
 

Vyberte región