V Poprade otvorili 8. ročník celoslovenskej výstavy stavebníctva a bývania

03.05.2007 Poprad

Poprad 3. mája (TASR) - V priestoroch zimného štadióna v Poprade dnes otvorili 8. ročník celoslovenskej výstavy stavebníctva a bývania s medzinárodnou účasťou Tatra expo - Podtatranské výstavné trhy, ktoré potrvajú do nedele.
Výrobky a služby prezentuje verejnosti 114 firiem zo všetkých krajov Slovenska. Najviac, až tretina domácich vystavovateľov prišla pod Tatry z Prešovského kraja. Početnejšie sú zastúpené aj firmy z Košického a Bratislavského kraja. Zahraničie reprezentujú dve poľské a jedna česká spoločnosť.
Rôzne stavebné materiály od základov až po strechu, vykurovacie systémy, nábytok, vybavenie domácností, ale aj potreby pre záhradkárov a domácich majstrov nájdu návštevníci na vyše 1 600 štvorcových metroch (m2) výstavnej plochy.
Riaditeľka podujatia Mária Kleinová na otázku TASR, s akými novinkami prišli vystavovatelia v tomto roku, konštatovala, že \"na výstavné trhy každoročne prichádzajú slovenskí výrobcovia sedačiek s novými nápadmi či už z hľadiska materiálov alebo dizajnu. Nechýbajú ani novinky z oblasti stavebníctva, nové technológie zamerané na úsporu energií i ďalších materiálov. Myslím, že si tu každý nájde to, čo ho zaujíma\".
Podtatranské výstavné trhy, ktoré organizuje spišskonovoveská spoločnosť Spiš View Trading, každoročne otvárajú novú stavbársku sezónu v regiónu. Sú preto inšpiráciou pre ľudí, ktorí sa rozhodli pre stavbu rodinného domu, alebo chcú svoje bývanie skrášliť či zefektívniť. Organizátori pamätali aj na motoristov, pre ktorých bude vítaným spestrením programu Podtatranský autosalón.
 

Vyberte región