Česi chcú MS aj po roku 2020, podľa Krála boli tieto najlepšie

17.05.2015 Celý región

Praha 17. mája (TASR) - Najlepšie majstrovstvá sveta v histórii. Takýmto prívlastkom označil prezident Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) Tomáš Král šampionát, ktorý v uplynulých dňoch hostili Praha a Ostrava. Už teraz je známe, že aj vďaka prekonaniu diváckeho rekordu z vlaňajších MS budú organizátori v pluse a hokejovú smotánku by do Česka chceli vrátiť opäť v roku 2022, respektíve 2023.

"Myslím, že šampionát prebehol vo veľmi priateľskej atmosfére. Zároveň som toho názoru, že išlo o najlepšie majstrovstvá sveta v histórii. Aj veľa ľudí to tu tvrdí," zhodnotil na nedeľňajšej tlačovej konferencii priebeh MS Král.

Šampionát, ktorý sa do Prahy a Ostravy vrátil po jedenástich rokoch, si vyžiadal veľké množstvo prác a pomoci, aj zo strany dobrovoľníkov. Teraz je však jasné, že úsilie nevyšlo nazmar. Už po štvrťfinálovom dueli Kanady s Bieloruskom (9:0) si Česi vzali späť rekord v diváckej návštevnosti, ktorý vlani prekonal Minsk. Ten privítal na tribúnach celkovo 640.044 divákov. "Ekonomická stránka hovorí, že sme neprerobili. Náklady na MS budú 650 až 700 miliónov, pričom niekoľko desiatok miliónov by sme mali zarobiť. Podrobným vyúčtovaním sa však budeme zaoberať neskôr," dodal Král.

Šéf českého hokeja je zároveň presvedčený, že tohtoročný šampionát pomôže krajine pri kandidatúre na tie ďalšie. MS by chcel vrátiť do Česka už o niekoľko rokov. "Je reálne, že českí fanúšikovia by sa mohli dočkať ďalšieho šampionátu v roku 2022 alebo 2023," dodal Král.
 

Vyberte región