V doplňovacích voľbách starostov v PSK uspeli prevažne kandidáti ĽS-HZDS

20.05.2007 Prešov

Prešov 20. mája (TASR) - Kandidáti Ľudovej strany - Hnutia za demokratické Slovensko vyhrali v sobotu doplňovacie voľby starostov v troch zo siedmich obcí Prešovského kraja.
V Lipovej v okrese Bardejov vybrali voliči za starostku Janu Gromošovú, v obci Veľký Slivník v okrese Prešov bodovala Zdenka Ihnátová a v obci Baňa v Stropkovskom okrese zvíťazil František Šlang. O víťazstve Gromošovej rozhodli tri hlasy. Vo Veľkom Slivníku bola dobrá účasť voličov, keď z 229 oprávnených prišlo odovzdať hlas 194.
Novú starostku má obec Lacková v okrese Stará Ľubovňa v osobe Heleny Selepovej (Kresťanskodemokratické hnutie). Nemala protikandidáta, podobne ako Andrej Pirhala (Slovenská národná strana), ktorý sa uchádzal o post starostu obce Stráňany v okrese Stará Ľubovňa. V Bušovciach v okrese Kežmarok sa stala novou starostkou Helena Dlugošová (nezávislá). Uspela aj Slovenská demokratická a kresťanská únia - DS, keď jej nominant Peter Banas vyhral voľby starostu v Brezovke, okres Bardejov.
Poslancov volili v šiestich dedinách. Napríklad v obci Drienovská Nová Ves, okres Prešov, zvolili štyroch chýbajúcich členov obecného zastupiteľstva. Tu bola nízka účasť voličov, z 527 oprávnených prišlo voliť 36 občanov.
Doplňujúce voľby starostu aj poslancov boli v kraji úspešné vo všetkých prípadoch. Išlo o obce Lipová, Brezovka a Nižná Polianka v okrese Bardejov, Baňa, okres Stropkov, Veľký Slivník a Drienovská Nová Ves, okres Prešov, Stráňany a Lacková, okres Stará Ľubovňa, Bušovce, okres Kežmarok a Harakovce v okrese Levoča.
 

Vyberte región