Titul MVP pre nestarnúceho Jágra, najproduktívnejším Kanaďan Spezza

18.05.2015 Celý región

Praha 17. mája (TASR) - Najužitočnejším hráčom 79. majstrovstiev sveta sa stal český hokejový veterán Jaromír Jágr. Štyridsaťtriročný útočník bol kľúčovou postavou domáceho tímu, ktorý však v Prahe vytúženú medailu nezískal, keď obsadil štvrté miesto. Autora šiestich gólov a troch asistencií určil za MVP direktoriát turnaja.

Jágr sa zároveň dostal aj do All-Star tímu, ktorý vybrali zástupcovia médií. Spoločnosť mu v ideálnej šestke robia americký brankár Connor Hellebuyck, švédsky obranca Oliver Ekman-Larsson a trio kanadských zlatých medailistov Brent Burns, Jason Spezza a Taylor Hall.

Za najlepšieho brankára šampionátu vyhlásili Fína Pekku Riínneho, ktorý vychytal v základnej skupine tri shutouty v rade a prekonal novodobý rekord MS v nepriestrelnosti Slováka Jána Lašáka z roku 2004. Najlepším obrancom sa stal Kanaďan Burns, titul najlepšieho útočníka patrí jeho spoluhráčovi z víťazného tímu Spezzovi.

Ten sa stal aj najproduktívnejším hráčom MS, skúsený center nazbieral v desiatich zápasoch 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií.

Individuálne ocenenia na MS (podľa direktoriátu turnaja):
Najlepší brankár: Pekka Rinne (Fín.)
Najlepší obranca: Brent Burns (Kan.)
Najlepší útočník: Jason Spezza (Kan.)

Titul MVP (najužitočnejší hráč, podľa direktoriátu): Jaromír Jágr (ČR)

All-Star tím (podľa médií):
Connor Hellebuyck (USA) - Oliver Ekman-Larsson (Švéd.), Brent Burns (Kan.) - Jaromír Jágr (ČR), Jason Spezza, Taylor Hall (obaja Kan.)

Najproduktívnejší hráči: 1. Jason Spezza - 14 bodov (6+8), 2. Jordan Eberle 13 (5+8), 3. Taylor Hall (všetci Kan.) 12 (7+5), 4. Sergej Mozjakin (Rus.) 12 (6+6), 5. Matt Duchene (Kan.) 12 (4+8)
 

Vyberte región