Rodičia nedostanú príspevok na dieťa, ktoré nevzali do škôlky

26.05.2015 Bratislava

Bratislava 26. mája (TASR) - Rodičia nebudú dostávať príspevok na dieťa staršie ako tri roky, ktoré nevzali do materskej školy. Poslanci Národnej rady (NR) SR totiž dnes neodsúhlasili novelu zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa, ktorá by takúto novinku zaviedla. Novelu plénu predložila skupina poslancov z hnutia OĽaNO.

Príspevok mal byť podľa návrhu predkladateľov do výšky 230 eur mesačne a mal slúžiť na preplatenie výdavkov spojených so starostlivosťou o dieťa. "Takouto formou by štát aspoň čiastočne vytvoril pri alarmujúcom nedostatku voľných miest v materských školách nástroj na odškodnenie a finančnú podporu pre rodičov, ktorí majú dieťa staršie ako tri roky, ktoré nevzali do materskej školy a rodičia súčasne pracujú alebo študujú dennou formou štúdia," opísali poslanci.

Takto by podľa poslancov mali rodičia možnosť zabezpečiť starostlivosť o dieťa napríklad v súkromnej materskej škole, ktorá bude mať voľné kapacity. Tým by sa umožnilo rodičom vrátiť sa jednoduchšie do pracovného prostredia, prípadne pokračovať v štúdiu.
 

Vyberte región