Števková po vyradení z nominácie na EH: Bolo to jednostranné

09.06.2015 Bratislava

Bratislava 9. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike Janka Keseg Števková nebude štartovať na 1. európskych hrách v Baku. Slovenský zväz cyklistiky zrušil jej nomináciu, pri odovzdávaní vecí totiž údajne napadla vedúceho výpravy Martina Belása.

"Janka pri odovzdávaní vecí do Baku v nedeľu verbálne a fyzicky napadla vedúceho výpravy horských cyklistov Martina Belása. Po konzultácii s prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky Petrom Privarom sme začali voči nej disciplinárne konanie a momentálne má zastavenú pretekársku činnosť. Z jej strany prišlo aj v minulosti k nešportovému správaniu. Ostatní členovia výpravy sa vyjadrili, že s ňou nechcú cestovať do Baku," povedal pre TASR šéf komisie horskej cyklistiky Ján Žilovec.

Keseg Števková vo svojom stanovisku, ktoré TASR zverejňuje v plnom znení, uviedla. "Som sklamaná, že došlo k zrušeniu mojej účasti na tak významnom podujatí. Moja športová činnosť bola pozastavená len na základe jednostranného tvrdenia osoby, ktorá nakoniec do Baku odcestovala. Podmienenie účasti ostatných športovcov, bratov Františka a Michala Lamiovcov, mojou neúčasťou deň pred odchodom nepovažujem za športové správanie, skôr za manipuláciu, nakoľko moju oficiálnu nomináciu vedeli minimálne mesiace dopredu,".

Trénera slovenskej reprezentantky v cross country Tomáša Legnavského rozhodnutie zväzu vyradiť jeho zverenku z nominácie do Baku mrzí. "Veľmi ma mrzí, že osobné spory prerástli do zrušenia nominácie na takéto významné podujatie. Som sklamaný. Janka sa veľmi tešila na preteky v Baku. Počas uplynulého víkendu vyhrala podujatie prvej kategórie v Rakúsku a bola v dobrej forme. V Baku mohla dosiahnuť dobré umiestnenie. Dúfam, že sa vzťahy čím skôr urovnajú a Janka bude môcť ďalej bojovať v kvalifikácii o miestenku na OH 2016 v Riu de Janeiro," povedal pre Legnavský.
 

Vyberte región