Plavkyňa Daabousová v kvalifikácii sólistiek na 11. mieste

13.06.2015 Celý región

Baku 13. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v synchronizovanom plávaní Naďa Daabousová obsadila vo voľnom programe sólistiek na 1. európskych hrách v Baku v kvalifikácii 11. miesto. Zverenka Gábora a Nory Szauderovoov si od rozhodkýň vyslúžila známku 76,0333 bodu.

Ćlenka Iuventy Bratislava je na najlepšej ceste postúpiť do finále. O tom, či sa prebojuje medzi elitnú dvanástku, rozhodne súčet známok za voľnú zostavu a nedeľňajšie figúry. Vlani na MSJ v Helsinkách obsadila Daabousová v súťaži jednotlivkýň historické 11. miesto. Podujatie v Baku je pre ňu zároveň juniorským európskym šampionátom. Na čele sa usadila favorizovaná Ruska Anisija Neboraková so ziskom 89,1333 bodu.

Nora Szauder bola s vystúpením Daabousovej veľmi spokojná, mrzeli ju však nízke známky. "Naďa zaplávala vynikajúco, sme veľmi spokojní. Čo sa týka hodnotenia, budem sa opakovať, ale je neuveriteľné, čo s nami robia. Naďa je jedenásta na svete a zatiaľ je jedenásta v Európe? Zlepšuje sa, zvyšuje sa náročnosť zostavy, ale známky sa znižujú. Čo dodať...," povedala pre TASR trénerka Daabousovej.

V combo zostavách sú Slovenky po kvalifikácii na postupovej dvanástej priečke so ziskom 74,0333 bodu, vedú Rusky (89,0000).
 

Vyberte región