Basketbal 3x3: Slovenky prehrali v osemfinále s Ukrajinou 8:16

25.06.2015 Celý región

Baku 25. júna (TASR) - Slovenské reprezentantky v basketbale 3x3 neuspeli ani vo štvrtom vystúpení na I. európskych hrách v Baku. Kvarteto Alexandra Riecka, Alexandra Baburová, Zuzana Mračnová, Alexandra Pribulová prehralo v osemfinále s Ukrajinou 8:16 a turnaj sa pre neho skončil. Slovenky začali sľubne, viedli 3:0, no Ukrajinkám sa rýchlo podarilo vyrovnať a v druhej polovici zápasu mali jasne navrch.

Ťažili najmä z početných faulov súperiek, ktorým navyše nevychádzala ani streľba. Slovenky držali krok s favoritkami iba do stavu 6:6. Ukrajinky potom prebrali kontrolu nad zápasom a sedembodovou šnúrou sa dostali do rozhodujúceho trháku. "Trošku nám odišli fyzické sily. Veľmi nás unavilo to, že sme mali skoro veľa faulov a Ukrajinky sa tým pádom dostali na šestku a mali ľahké koše. Boli silné aj na doskoku," povedala Mračnová, ktorá bola jedinou úspešnou strelkyňou, keď zaznamenala všetkých osem slovenských bodov. "Veľakrát sa nám stalo, že sa nám krátil časový limit a museli sme vystreliť. Nepodarilo sa nám vytvoriť si dobré strelecké pozície."

Slovenky postúpili do osemfinále bez jedinej výhry, naopak ich súperky neokúsili chuť prehry. "Stretli sme sa s nimi na podujatiach v Čechách a Maďarsku, pričom vyhrali viacero turnajov. Tu v Baku vyhrali všetko a to mali veľmi silnú skupinu, kde boli Češky či Belgičanky. Myslím si, že tu majú veľké šance, dostanú sa vysoko," zhodnotila silu Ukrajiny.

Na turnaji chýbala Slovenkám vysoká podkošová hráčka, ktorá by zlepšila úspešnosť doskokov. "Pred hrami sa zložil nový tím, ale my hráčky sa spolu poznáme. Absolvovali sme prípravu a turnaje, takže v zohratosti nebol problém. Pôvodne mala ísť Mária Félixová, no zranila sa a tie centimetre nám pod košom určite chýbali," priznala Mračnová.

Napriek štyrom prehrám nazbierali slovenské reprezentantky v Baku veľa cenných skúseností. "Bolo to nádherné podujatie, veľmi fyzicky náročné. Náš výkon bol od zápasu k zápasu lepší a myslím si, že dnes sa nemáme za čo hanbiť. S favoritkami sme polovicu zápasu držali krok. Chceli sme ich prekvapiť, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo," pokračovala

Mračnovú potešilo, že na 1. európskych hrách sa predstavil "trojkový" basketbal a verí, že si nájde svoje miesto na veľkých športových podujatiach aj v budúcnosti. "Je to veľmi dynamický šport, ktorý je fyzicky náročný. Hrá sa v jednom kuse a nie je čas na oddych. Je to oveľa agresívnejšie ako normálny basketbal, píska sa málo faulov. Myslím si, že tým, že je to také rýchle, je to atraktívny šport pre divákov. Aj sem prišlo veľa ľudí a je tu fantastická atmosféra," dodala.

osemfinále:
SLOVENSKO - Ukrajina 8:16
 

Vyberte región