Rudolf Žiak a Ján Dzurjuv sú novými vedúcimi odborov Úradu PSK

11.06.2007 Prešov

Prešov 11. júna (TASR) - Rudolf Žiak a Ján Dzurjuv sú novými vedúcimi odborov Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). O ich menovaní bez výberového konania rozhodol predseda PSK Peter Chudík (Smer-SD). Informoval o ...
Bývalý riaditeľ kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Žiak je vedúcim nového odboru regionálneho rozvoja, územného plánu a životného prostredia a Dzurjuv vedie odbor dopravy. Oba odbory vznikli rozdelením pôvodného odboru strategického rozvoja, ktorý riadil Alexander Ernst. Ten dohodou rozviazal pracovný pomer s PSK a od 1. mája je vo funkcii riaditeľa prešovskej pobočky Sociálnej poisťovne. Ernst bol celé prvé funkčné obdobie a niekoľko mesiacov z druhého obdobia riaditeľom Úradu PSK. Chudík Ernstov odchod z úradu nekomentoval. Na margo ustanovenia nových vedúcich odborov povedal, že sú výsledkom dohody s väčšinovým 41-členným koaličným poslaneckým klubom SDKÚ-DS a KDH v krajskom parlamente. Napríklad Dzurjuv je nominant KDH.
V súčasnosti má Úrad PSK šesť odborov. Okrem spomenutých ešte financií, organizačný, sociálny a zdravotníctva a školstva a kultúry. Od vzniku úradu sú vedúcimi odborov Mária Holíková (financií) a Karol Lacko (školstva a kultúry). V tomto funkčnom období PSK sú novými vedúcimi ešte Maroš Šatný (sociálny a zdravotníctva) a Štefan Matejčík (organizačný).
V prvom funkčnom období PSK fungovalo na úrade deväť odborov. K zníženiu ich počtu na päť došlo po nástupe nového 62-členného zastupiteľstva.
 

Vyberte región