Rudolf Žiak je rád, že má prácu konečne doma

13.06.2007 Prešov

Prešov 13. júna (TASR) - Rudolf Žiak je rád, že má prácu konečne doma a že každý deň môže byť pri svojej rodine. Konštatoval to na dnešnom stretnutí s novinármi v Prešove.
Išlo o jeho prvé oficiálne vystúpenie pred médiami vo funkcii vedúceho odboru regionálneho rozvoja, územného plánu a životného prostredia Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).
Žiak pochádza zo Starej Ľubovne a v predchádzajúcich rokoch bol okrem iného riaditeľom kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby, poslancom Národnej rady SR, angažoval sa v centrálach viacerých politických strán. Do funkcie na Úrade PSK nastúpil v polovici apríla. Na margo svojich aktivít dodal, že \"pätnásť rokov od rodiny už bolo dosť\". Teraz sa chce naplno venovať otázkam regionálneho rozvoja.
Odbor, ktorý Žiak vedie, sa pôvodne nazýval odbor strategického rozvoja. Poslanci Zastupiteľstva PSK však na zasadnutí začiatkom apríla ho rozdelili na dva - ten, ktorému šéfuje Žiak a na odbor dopravy. Jeho vedúcim sa stal Ján Dzurjuv. Predseda PSK Peter Chudík (Smer-SD) novinárom v pondelok povedal, že o ich menovaní rozhodol bez výberového konania. Dodal, že zákon mu to umožňuje.
 

Vyberte región