Folkloristi zo slovenskej i poľskej strany hraníc roztancovali Zamagurie

16.06.2007 Stará Ľubovňa

Červený Kláštor 16. júna (TASR) - Úvodným programom Zakliata krása a Na Pieninách pri muzike pokračovali dnes v Červenom Kláštore 31. Zamagurské folklórne slávnosti. Od piatku do nedele sa v rámci nich vystrieda takmer ...
Po piatkovej pozvánke domácich súborov v obciach Zamaguria a na zámku v poľskej Niedzici, uvítacom programe v Spišskej Starej Vsi a večernom koncerte v amfiteátri v Červenom Kláštore, dnešné dopoludnie vyplnil trh remesiel s ukážkami práce ľudových majstrov.
V hlavnom programe 31. ročníka Zamagurských folklórnych slávnosti popoludní o 16. hodine vystúpia folklórne súbory a skupiny z oboch strán hraníc. Večer bude patriť profilovému programu folklórneho súboru Vagonár z Popradu, ktorý si pripomína 35. výročie založenia a speváčke Monike Kandráčovej s ľudovou hudbou a rozprávačom. Nočný program vyplní ľudová veselica a diskotéka.
Folklórne slávnosti pod Troma korunami v Pieninách budú pokračovať v nedeľu svätou omšou v kostole sv. Antona Pustovníka v kláštore kartuziánov, prezentáciou remesiel, blokom detského folklóru a záverečným programom domácich a zahraničných súborov.
 

Vyberte región