SARIO pripravuje zmluvu o poskytnutí financií z EÚ pre Vranov nad Topľou

15.08.2007 Celý región

Vranov nad Topľou 15. augusta (TASR) - Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na výstavbu priemyselného parku pre mesto Vranov nad Topľou zo štrukturálnych fondov Európskej únie pripravuje v týchto dňoch ...
\"Momentálne kontrolujeme doklady, ktoré budú súčasťou zmluvy. Ak mesto splní všetky podmienky a pristúpi na podpis zmluvy, tá sa môže ratifikovať v najbližších týždňoch, \" uviedla dnes pre TASR hovorkyňa SARIO Jana Murínová. V priemyselnom parku, ktorý vznikne za predpokladu, že samospráva získa financie z eurofondov, má byť zhruba 500 nových pracovných miest.
Mesto vyhlásilo tzv. užšiu súťaž na vybudovanie parku s plochou zhruba 170 000 štvorcových metrov v lokalite Ferovo s predpokladaným nákladom v objeme asi 132 miliónov Sk bez DPH. Pôjde o vybudovanie technickej infraštruktúry a vytvorenie základných podmienok pre budúcich investorov. Samospráva by mala z uvedenej sumy zaplatiť 5 % a ďalších 95 % by malo plynúť z európskych fondov prostredníctvom SARIO.
Počet záujemcov súťaže na predloženie ponuky je obmedzený na 20. Uchádzači musia požiadať o súťažné podklady do 23. augusta. Do 10. septembra musia predložiť ponuky a víťaz súťaže by mal byť známy o deň neskôr.
K priemyselnému parku a s tým súvisiacim výkupom pozemkov sa zíde v poslednom augustovom týždni mimoriadne mestské zastupiteľstvo. Samospráva má zazmluvnený výkup pozemkov po 150 Sk za m2. Keďže na výkup pozemkov bude môcť použiť len 10 % získaných zdrojov, hľadá ďalšie peniaze v rozpočte.
 

Vyberte región