Tatranské kultúrne leto prilákalo rekordných 18.700 divákov

05.09.2007 Poprad

Vysoké Tatry 4. septembra (TASR) - Dvojmesačný maratón Tatranského kultúrneho leta zahŕňal 66 podujatí, ktoré videlo 18. 700 divákov, čo je takmer o 5000 viac než vlani. Vo Vysokých Tatrách sa predstavilo 1164 ...
\"Pod rekordnú návštevnosť sa podpísala široká škála umeleckých žánrov. Súčasťou kultúrneho leta boli aj festivaly ako Strunobranie, Matičný svetový festival slovenskej mládeže, Stretnutia či Opernfest Tatry 2007, \" konštatoval vedúci oddelenia kultúry a športu tamojšieho Mestského úradu Ján Bendík.
Za výnimočnú hudobnú udalosť označil koncert venovaný 115. výročiu narodenia hudobného skladateľa a tatranského hoteliera Jána Móryho. V európskej premiére zazneli v Tatrách šlágre z jeho operiet v jazzovej a swingovej úprave. Z promenádnych koncertov návštevníci vysoko hodnotili predovšetkým vystúpenia nemeckého mládežníckeho orchestra Happy Junior Band. Päť koncertov v jednotlivých mestských častiach si vypočulo vyše 2300 domácich obyvateľov a turistov.
Tohtoročnou novinkou Tatranského kultúrneho leta bol programový bulletin v troch jazykových mutáciách - slovenskej, anglickej a poľskej.
 

Vyberte región