Na benefičnom koncerte dostal minister Kašický srdce

21.10.2007 Svidník

Okrúhle 21. októbra (TASR) - Keramické srdce ako symbol pomoci občianskeho združenia (OZ) Spojme srdcia pre zdravie odovzdali dnes najmenší ministrovi obrany Františkovi Kašickému na rovnomennom benefičnom koncerte pre zdravotne ...
\"Pripravili sme 39 srdiečok z keramickej dielne v Osikove pre ľudí, ktorí pomáhajú deťom. Výťažok z koncertu využijeme na rekondično-rehabilitačné pobyty pre ťažko zdravotne postihnutých z rôznych častí Slovenska, \" povedal pre TASR Vladislav Kačmár z OZ Spojme srdcia pre zdravie, ktoré pripravilo podobný koncert aj vlani. Vďaka tomu 12 detí z Giraltoviec mohlo stráviť v závere leta pár dní v kúpeľoch Vyšné Ružbachy.
\"Naším zámerom je umožniť zdravotne postihnutým viac pobytov a samozrejme aj dlhších. Od predsedu vlády Roberta Fica združenie dostalo nedávno 100.000 korún, \" konštatoval šéf združenia.
Na dnešnom koncerte sa predstavili sestry Kačmárové, detský súbor Lienky z Domova sociálnych služieb v Giraltovciach, domáci umelecký klub Okrúhľan, Trio Rosa z Prešova, Renáta Kantuľáková a Slávka Ferková z Košíc, Vojenský folklórny súbor Jánošík zo Zvolena a Maja - finalistka súťaže Môj najmilší hit.
Ďalšie dva benefičné koncerty na pomoc zdravotne postihnutým pripravuje občianske združenie na november. Prvý bude 22. novembra v Giraltovciach, ďalší 25. novembra v Snine.
 

Vyberte región