Program 41. Akademického Prešova sa začal divadelnými predstaveniami

11.11.2007 Prešov

Prešov 10. novembra (TASR) - Dovedna päť predstavení študentských divadiel a hostí odštartovalo dnes podvečer program 41. Akademického Prešova (AP), jednej z najstarších a najuznávanejších súťaží umeleckej tvorivosti ...
Súťažiť sa bude v troch kategóriách - študentské divadlo, umelecký prednes, vlastná tvorba. Najpočetnejšie 13 súbormi z Bratislavy, Nitry, Ružomberka, Košíc a Prešova je už tradične obsadená prvá kategória, pričom na porovnanie interpretačných prístupov sa v Prešove predstavia aj súbory slovenských divadelných profesionálov a hostí z Poľska a Česka. Z prvej skupiny sa dnes festivalovému publiku predviedla vo svojej monodráme Bonsoir, umelci, Neveľo nas idze spisovateľka a herečka Milka Zimková. Bonbónikom v programe má byť v pondelok 12. novembra vystúpenie svetoznámeho študentského divadla Scena plastyczna z univerzity v poľskom meste Lublin.
Podľa vyjadrenia zakladateľa AP a dlhoročného predsedu organizačného výboru Karola Horáka zostáva prioritným zmyslom AP verejná prezentácia vysokoškolákov. \"Stále nové generácie budúcej inteligencie sa potrebujú konfrontovať a ferment tvorivosti a kreativity vždy bol mladým vlastný a vždy potrebovali sa niekde určiť, sebaidentifikovať, \" konštatoval pre TASR.
AP má program rozvrhnutý do stredy 14. novembra, keď v ten deň večer vyhlásia aj víťazov jednotlivých kategórií.
 

Vyberte región