Ocenili päť obecných knižníc

03.12.2007 Celý región

Vranov nad Topľou 3. decembra (TASR) - Päť knižníc z celkového počtu 51 vo Vranovskom okrese získalo ocenenia za príkladnú činnosť a rozvoj knižničného fondu za posledných šesť rokov.
\"Pri oceňovaní sme sa zamerali na základné ukazovatele - nákup knižničného fondu, počet výpožičiek, stav informatizácie a internetizácie obecných knižníc, ale zaujímalo nás aj hodnotenie úspešných projektov a prezentácia knižnice na verejnosti, \" uviedla dnes pre TASR riaditeľka Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou Emília Antolíková.
Za najkvalitnejšie doplňovanie knižničného fondu získala ocenenie knižnica v obci Kladzany, za najvyšší počet používateľov knižnice obec Benkovce a za automatizáciu a internetizáciu obec Soľ. Knižnicu v Dlhom Klčove ocenili za úspešnosť v získavaní zdrojov a mestskú knižnicu v Hanušovciach nad Topľou za najlepšiu kultúrno-výchovnú a publikačnú činnosť.
Knižnice získali ocenenia pri príležitosti 85. výročia vzniku vranovskej knižnice. Zámerom uznania bolo podľa Antolíkovej zviditeľnenie práce obcí vo vzťahu ku knižniciam, ale aj práce tamojších knihovníkov.
Z celkového počtu 51 knižníc v okrese je jedna regionálna, jedna mestská, šesť obecných s profesionálnym zamestnancom a 43 knižníc s neprofesionálnym zamestnancom. Dvanásť knižníc v regióne stagnovalo.
 

Vyberte región