Slováci mali problémy s dopravou do Ria, Vargovi zrušili let

26.07.2016 Celý región

Bratislava 26. júla (TASR) - Slovenským športovým strelcom komplikujú dopravu do dejiska olympijských hier v Riu de Janeiru nepredvídateľné okolnosti. Po starostiach prvej časti výpravy s pištoliarmi Jurajom Tužinským a Pavlom Koppom sa bezproblémového presunu nedočkajú ani trapista Erik Varga s trénerom Branislavom Slamkom. Slovenský strelecký zväz (SSZ) v utorok napoludnie intenzívne pracoval na náhradných mediálnych aj odletových termínoch so Slovenským olympijským výborom (SOV).

Tužinský s Koppom leteli do dejiska olympijských hier po osi Viedeň - Rím - Rio de Janeiro. Pre nečakané problémy však museli prenocovať v talianskej metropole a do Ria dorazili až v pondelok večer. "Problémy nastali v Ríme v podobe zrušeného letu z technických príčin a zbraňami. Až o druhej ráno v noci na pondelok sme ich vykomunikovali s letiskom. Zbrane sa našli a skontrolovali. Ak by sa to nepodarilo, jednoducho by ich nepustili. Teraz mám informáciu, že napokon dorazili do Ria v poriadku," ozrejmila TASR Barbora Reichová zo sekretariátu SSZ.

Bez nepríjemností sa nezaobíde ani odjazd ďalšej časti výpravy s trapovým šampiónom Vargom a trénerom Slamkom. Pre štrajk spoločnosti Air France ich v stredu nedopraví lietadlo z Viedne do Paríža, odkiaľ majú na programe priamy let do Ria. Ruší sa tak aj mediálny termín, ktorý bol na programe v stredu o 12.25 h pred bratislavským hotelom Gate One.

"Let im pre štrajk úplne zrušili. Hľadáme náhradný spôsob, aby sa dostali včas so zbraňami aj strelivom do Paríža a zároveň stihli let do Ria. Ten nezrušili, rušili sa len linky po Európe. Keďže vzhľadom na túto situáciu môže vzniknúť na letisku 'tlačenka', potrebujeme nájsť taký let do Paríža, aby sme sa zmestili a aby nám bez problémov vzali aj zbrane," konštatovala Reichová.
 

Vyberte región