Botanickú záhradu v Tatranskej Lomnici opäť otvorili

28.07.2016 Poprad

Tatranská Lomnica 28. júla (TASR) – Expozícia tatranskej prírody je od dnešného dňa opäť otvorená. Po opravách drevených premostení a úpravách chodníkov pomedzi jednotlivé alpíniá je botanická záhrada v Tatranskej Lomnici pre verejnosť opäť prístupná. Dôvodom zatvorenia od utorka (26.7.) bolo jej zničenie po búrke.

„Množstvo vody, ktoré z Tatier počas pondelkovej (25.7.) popoludňajšej búrky priviedli ňou pretekajúce potoky boli príčinou jej okamžitého uzatvorenia,“ informovala koordinátorka vonkajšej komunikácie Štátnych lesov Tatranského národného parku Lenka Burdová. Doplnila, že návštevníci si môžu pozrieť vzácne druhy tatranskej kvetany, ktorým sa napriek zaplaveniu dažďovou vodou nič vážne nestalo.

Expozíciu tatranskej prírody po prvýkrát sprístupnili 15. júna 1992. Odvtedy každoročne od druhej májovej nedele majú návštevníci možnosť pozorovať meniacu sa farebnosť tatranských kvetov. Platí to aj pre obdobie, keď je vysokohorské prostredie ešte uzavreté a vegetácia miestami pod snehom
 

Vyberte región