ROZHODNUTÉ: Cibulková nebude štartovať na olympiáde v Riu

01.08.2016 Bratislava

Bratislava 1. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková pre zranenie päty definitívne nebude štartovať na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Aktuálne jedenásta hráčka svetového rebríčka počas víkendu absolvovala vyšetrenie magnetickou rezonanciou, po ktorom padol konečný verdikt, že do Brazílie nepocestuje. Informoval o tom web sportky.zoznam.sk.

Ako pre TASR uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška, STZ požiada Medzinárodnú tenisovú federáciu ITF o miestenku pre Kristínu Kučovú, ktorá minulý týždeň senzačne postúpila do semifinále turnaja v kanadskom Montreale.

"Chceme, aby Kika Kučová mohla štartovať v Riu vo dvojhre aj vo štvorhre po boku Anny Karolíny Schmiedlovej. Bola hlavnou kandidátkou na to, aby nahradila zranenú Dominiku, momentálne hrá v životnej forme. Som s ňou v kontakte. Písala mi, že by bola veľmi šťastná, keby mohla reprezentovať Slovensko na olympiáde v Riu. Bola by to pre ňu veľká česť. Dva-tri dni ešte zostane v Montreale, kde bude čakať na verdikt ITF, ktorý bude možno známy už v priebehu utorka. Dúfam, že to bude mať pre ňu šťastný koniec," povedal pre TASR Moška.

"Je tam silný zápal a doba liečenia by mala trvať 7 až 10 dní. Doktor František Okál mi jednoznačne povedal, že by som nemala cestovať do Ria. Môžem si to tam iba zhoršiť. Pre štart na olympiáde som chcela urobiť maximum a prvotne som sa nechcela nechať odradiť ani lekárom. Mali sme aj tímovú poradu, či to riskneme alebo nie. Nakoniec ma prehovorili, že najlepšie bude, keď tam nepôjdem. Je pravda, že ma to hrozne bolí a pokiaľ tam nemám podať 100-percentný výkon, tak to nemá zmysel. Veľmi ma to mrzí," uviedla Cibulková pre sportky.zoznam.sk

Jej tréner Matej Lipták priznal, že rozhodnutie sa nerodilo ľahko. "Olympiáda bola pre nás jedným z vrcholov sezóny a chceli sme na nej urobiť maximum. Bohužiaľ, noha nie je v dobrom stave. Ide o ten istý problém, pre ktorý sme nehrali ani turnaj na tráve v Birminghame. Preto sme sa rozhodli dať na odporúčanie lekára, že nohu treba dať do poriadku a na olympiádu nepôjdeme. Urobíme všetko preto, aby Dominika bola v stopercentnom zdravotnom stave aspoň na US Open." Cibulková mala v Riu štartovať vo dvojhre aj vo štvorhre po boku Anny Karolíny Schmiedlovej.
 

Vyberte región