V grécko-rímskom štýle triumfovali Kubánec a Rus

15.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 14. augusta (TASR) - Kubánsky zápasník Ismael Borrero Molina získal zlatú medailu na OH v Riu de Janeiro v zápasení grécko-rímskym štýlom v kategórii do 59 kg.

Vo finálovom súboji olympijského turnaja zdolal Japonca Šinobu Ota jednoznačne 8:0. Bronz získali Nór Stig-Andre Berge a Elmurat Tasmuradov z Uzbekistanu.

Pre Kubu je to prvá zlatá medaila z Ria a piata celkovo.

Finálový súboj vyznel jednoznačne pre 24-ročného Kubánca, ktorý olympijským zlatom nadviazal na vlaňajší titul majstra sveta. Pre Kubu je to prvá zlatá medaila z Ria a piata celkovo.

Ruský zápasník Roman Vlasov získal zlatú medailu na OH v Rio de Janeiro v grécko-rímskom štýle do 75 kg, 14. augusta 2016.


Ruský zápasník Roman Vlasov získal zlatú medailu na OH v Rio de Janeiro v grécko-rímskom štýle do 75 kg. V súboji o zlato zdolal Dána Marka Overgaarda Madsena 5:1.

Bronzové medaily si vybojovali Iránec Morad Saeid Abdvali a Kim Hjon-u z KĽDR. Ruský zápasník tak obhájil zlatú medailu z OH 2012 v Londýne, Madsen vtedy skončil piaty.

Grécko-rímsky štýl do 56 kg:
Finále: Ismael Borrero Molina (Kub.) - Šinoba Ota (Jap.) 8:0
O bronz: Elmurat Tasmuradov (Uzb.) - Arsen Eraliev (Kirg.) 13:8, Stig-Andre Berge (Nór.) - Rovšan Bajramov (Azerb.) 1:1 (3:1 na body)

Grécko-rímsky štýl do 75 kg:
Finále: Roman Vlasov (Rus.) - Mark Overgaard Madsen (Dán.) 5:1
O bronz: Morad Saeid Abdvali (Irán) - Péter Bacsi (Maď.) 5:2, Kim Hjon-u (KĽDR) - Božo Starčevič (Chorv.) 6:4
 

Vyberte región